PKP Cargo Terminale

Terminal w Karsznicach otwarty

Logistyczna mapa Polski wzbogaciła się o nowoczesny terminal przeładunkowy. W Zduńskiej Woli (w dzielnicy Karsznice) w województwie łódzkim, otworzyliśmy najbardziej inteligentny terminal intermodalny w tej części globu.
     Innowacyjne centrum logistyczne Karsznice o powierzchni 13 hektarów, zostało wyposażone w inteligentne systemy optymalizujące procesy logistyczne w tym w automatyczny system identyfikacji kontenerów i diagnostyki potencjalnych uszkodzeń, elektroniczny system obsługi zleceń, przydzielania slotów dla składów kolejowych i samochodów kolejowych, suwnice bramowe, place rozładunkowe i magazynowe, a także sieć dróg i parkingów z infrastrukturą dla kierowców ciężarówek.
      Nowoczesna inwestycja zlokalizowana w sąsiedztwie trasy ekspresowej S8 skomunikowanej z siecią autostrad i dróg ekspresowych (węzły A1/A2,  A1/S14, S8/S14 oraz S8/A2), przy ważnej dla Europy linii kolejowej nr 131, zwiększa dostępność usług logistycznych i tworzy nową przestrzeń, łącząc polski i światowy biznes. Terminal zapewnia kompleksową obsługę połączeń kontenerowych na Nowym Jedwabnym Szlaku w relacji Chiny – Europa, a także z portów bałtyckich na południe kraju i cały region środkowoeuropejski.
  Jesteśmy gotowi do obsługi nowych zleceń oraz sprostania wszelkim wyzwaniom logistycznym. Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Handlu.